آیا در زندگی آرامش دارید؟
رفتن به صفحه : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  بعدی
موسسه فرهنگي آموزشي قلم صنع -> گفت و شنود دیروز و امروز

نویسنده: mosaferetanhaمحل سکونت: شیراز پستتاریخ: دوشنبه 16 دی 1392 - 17:29    عنوان:  آیا در زندگی آرامش دارید؟

یکی از تفاوت های دیدگاه های دو نسل قدیم و جدید آسایش در زندگیه.

شما آسایش زندگیتون رو در چی می بینید؟

نویسنده: setare7 پستتاریخ: دوشنبه 16 دی 1392 - 17:49    عنوان:  

mosaferetanha, سلام مامانی.خوبی؟من نمیدونم جز کدوم نسل به حساب میام Razz Razz
من آسایشم رو در آرامش می بینم.آرامش روحم

آرامش روحم

نویسنده: yaser_qom پستتاریخ: دوشنبه 16 دی 1392 - 18:00    عنوان:  

سلام
یه تن سالم
یه وجدان اسوده
یه همسفر فابریک
یه مقدار قناعت متناسب با اب باریکه موجود
و یه ارتباط قشنگ با خدا

تن سالم ، وجدان آسوده ، همسفر ایده آل ، قناعت و ارتباط با خداوند

نویسنده: mosaferetanhaمحل سکونت: شیراز پستتاریخ: دوشنبه 16 دی 1392 - 18:16    عنوان:  

setare7, سلام عزیزم،مگه چند سالته که بین دو نسل گیر کردی مامان؟
شما درست می گید آرامش روح ، سلامتی جسم و راحتی زندگی رو بدنبال داره
به نظر شما کدوم نسل با توجه به امکانات بهتر زندگی کردن؟

نویسنده: mosaferetanhaمحل سکونت: شیراز پستتاریخ: دوشنبه 16 دی 1392 - 18:19    عنوان:  

yaser_qom, احسنت به پسر گل Very Happy
شما فکر می کنید چرا نسل گذشته با نبود وسایل و امکانات از زندگی راضی بودن؟

نویسنده: setare7 پستتاریخ: دوشنبه 16 دی 1392 - 18:21    عنوان:  

mosaferetanha, من 28سالمه مامانی ولی همیشه گفتم 30سالمه Razz Razz Razz

به نظرم قدیمی ها خیلی راحتر بودن.امکاناتشون کمتر بوده ولی استفاده بهتری داشتن.الان با همه امکانات انگار آدما خودشونم گم کردن.دیگه اون آرامش دل مثل قدیم با یه لبخند و کنار هم بودن با هم نیست.توقعات بالا رفته آرامش رو از بین برده...

پایین آوردن سطح توقعات

نویسنده: mosaferetanhaمحل سکونت: شیراز پستتاریخ: دوشنبه 16 دی 1392 - 18:26    عنوان:  

setare7, یه خانم 28 ساله جزء نسل جدیده، مگه نمی دونی خانمها همیشه به روزن Laughing

آره متاسفانه سطح توقعات بالا رفته و این فقط به انتظارات برنمی گرده ، شرایط هم موثره،
خیلی اختلافزندگی بوجود آمده، قبلا تقریبا زندگی ها به هم نزدیک بود

نویسنده: setare7 پستتاریخ: دوشنبه 16 دی 1392 - 18:29    عنوان:  

mosaferetanha, Laughing Laughing

حرف شما هم درسته.من با امکانات مخالف نیستم و خیلی هم خوبن اما متاسفانه باعث دور شدن آدمها از هم شده

نویسنده: mosaferetanhaمحل سکونت: شیراز پستتاریخ: دوشنبه 16 دی 1392 - 18:34    عنوان:  

setare7, قبلا همه ماشین نداشتن،زیاد احساس نیاز هم نمی کردن ولی حالا نمی تونن کارای روزانشون رو بدون وسیله انجام بدن،
چند تا خانواده تو یه خونه زندگی می کردن ولی الان نمی تونن وسایلشون رو تو یه خونه جا بدن

نویسنده: setare7 پستتاریخ: دوشنبه 16 دی 1392 - 18:39    عنوان:  

mosaferetanha, دقیقا همینطوره.شما راه حلی دارید؟

نویسنده: mosaferetanhaمحل سکونت: شیراز پستتاریخ: دوشنبه 16 دی 1392 - 18:45    عنوان:  

setare7, اونقدر همه چیز به سرعت جلو میره و امکانات رفاهی به روز میشه که انتظار کم توقع بودن از افراد سخت میشه ، وبیشتر رفاه برای افراد مرفه جامعه هست و ما می بینیم که خیلی از افراد نه سطح پایین که حتی متوسط جامعه به سختی خیلی از چیزا رو برا بچه هاشون آماده می کنن.
فرهنگ سازی و از بین بردن فاصله طبقاتی می تونه کار ساز باشه

فرهنگ سازی و از بین بردن فاصله طبقاتی

این مطلب آخرین بار توسط mosaferetanha در شنبه 21 دی 1392 - 17:23 ، و در مجموع 2 بار ویرایش شده است.

نویسنده: setare7 پستتاریخ: دوشنبه 16 دی 1392 - 18:54    عنوان:  

mosaferetanha, واقعا فرهنگ سازی کار سختی شده.به راحتی نمیشه گفت فرهنگ سازی...

نویسنده: mosaferetanhaمحل سکونت: شیراز پستتاریخ: دوشنبه 16 دی 1392 - 19:03    عنوان:  

setare7, فرهنگ سازی بیشتر به مسئولین و اصحاب رسانه برمی گرده
فیلمهاو سریالها رو دیدین خیلی ها تا حالا از نزدیک ندیدن Sad تجملات و رفاه موج می زنه

نویسنده: setare7 پستتاریخ: دوشنبه 16 دی 1392 - 19:04    عنوان:  

mosaferetanha, راهایی که شما گفتید درسته.من میگم باید آموزش دادن به فرزندهامونم اساسی تغییر بدیم.بهشون یاد بدیم اول انسانیت،دوستی،شکرگذاری،یاری دادن و...بعد تا جایی که داری استفاده از امکانات.
متاسفانه این روزا پدر و مادرهای جوون خودشونم راه رو اشتباه می رن چه برسه بخوان به بچه هاشون یاد بدن!!

آموزش به فرزندان

نویسنده: setare7 پستتاریخ: دوشنبه 16 دی 1392 - 19:08    عنوان:  

mosaferetanha, کاملا درسته.اتفاقا من حتی به غذاهای داخل سریالها توجه کردم همیشه غذاهای تجملی!!دیگه لباس و دکوراسیون بماند!!

موسسه فرهنگي آموزشي قلم صنع -> گفت و شنود دیروز و امروز

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند

رفتن به صفحه : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  بعدی
صفحه 1 از 9